Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker
2010 släpptes boken FAS UT 3 : att utvärdera. ifrågasätta och skonsamt avsluta läkemedelsbehandling skriven av Claes Lundgren. Det är den 3e upplagan av kursboken. Den är skriven på svenska och består av 280 sidor. Förlaget bakom boken är [Läkemedelskommittén i Västerbottens läns landsting].
Köp boken FAS UT 3 : att utvärdera. ifrågasätta och skonsamt avsluta läkemedelsbehandling på Studentapan och spara pengar.
Harvard
Oxford
APA
Vancouver
Baserat på 2 recensioner från verifierade användare
5.0 (2)
2 recensioner
Alexander
Göteborg
En bok som ALLA inom vården bör lösa, speciellt läkare/läkarstudenter. Så viktigt att våga sätta ut mediciner på ålderns höst, när de inte gagnar patienten.
Alice
Gävle
Otroligt bra bok som är underskattad! Använd på receptarieprogrammet för att lära sig om läkemedel, hur de funkar, hur man gör för att avsluta behandling och massor av mer information om läkemedelsbehandlingar. Förutom på universitetet har den även varit