Modernism och individualitet : en studie i den litterära modernismens kvali; Peter Luthersson; 1993
Begagnad
Modernism och individualitet : en studie i den litterära modernismens kvali; Peter Luthersson; 1993
Begagnad

Modernism och individualitet : en studie i den litterära modernismens kvaliUpplaga 2

av Peter Luthersson

  • Upplaga: 2a upplagan
  • Utgiven: 1993
  • ISBN: 9789171391384
  • Sidor: 538 st
  • Förlag: Brutus Östlings bokf Symposion
  • Format: Inbunden
  • Språk: Svenska

Om boken

hum Li:S

Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker

Mer om Modernism och individualitet : en studie i den litterära modernismens kvali (1993)

I juli 1993 släpptes boken Modernism och individualitet : en studie i den litterära modernismens kvali skriven av Peter Luthersson. Det är den 2a upplagan av kursboken. Den är skriven på svenska och består av 538 sidor djupgående information om litteraturvetenskap. Förlaget bakom boken är Brutus Östlings bokf Symposion.

Köp boken Modernism och individualitet : en studie i den litterära modernismens kvali på Studentapan och spara pengar.

Tillhör kategorierna

Referera till Modernism och individualitet : en studie i den litterära modernismens kvali (Upplaga 2)

Harvard

Luthersson, P. (1993). Modernism och individualitet : en studie i den litterära modernismens kvali. 2:a uppl. Brutus Östlings bokf Symposion.

Oxford

Luthersson, Peter, Modernism och individualitet : en studie i den litterära modernismens kvali, 2 uppl. (Brutus Östlings bokf Symposion, 1993).

APA

Luthersson, P. (1993). Modernism och individualitet : en studie i den litterära modernismens kvali (2:a uppl.). Brutus Östlings bokf Symposion.

Vancouver

Luthersson P. Modernism och individualitet : en studie i den litterära modernismens kvali. 2:a uppl. Brutus Östlings bokf Symposion; 1993.

Köp boken