Risk för tillvänjning föreligger : att bemöta och behandla läkemedelsberoende; Katarina Johansson; 1992
Begagnad
Risk för tillvänjning föreligger : att bemöta och behandla läkemedelsberoende; Katarina Johansson; 1992
Begagnad

Risk för tillvänjning föreligger : att bemöta och behandla läkemedelsberoendeUpplaga 1

av Katarina Johansson

  • Upplaga: 1a upplagan
  • Utgiven: 1992
  • ISBN: 9789175842585
  • Sidor: 288 st
  • Förlag: LIC
  • Format: Häftad
  • Språk: Svenska

Om boken

1992 släpptes boken Risk för tillvänjning föreligger : att bemöta och behandla läkemedelsberoende skriven av Katarina Johansson. Det är den 1a upplagan av kursboken. Den är skriven på svenska och består av 288 sidor. Förlaget bakom boken är LIC.

Köp boken Risk för tillvänjning föreligger : att bemöta och behandla läkemedelsberoende på Studentapan och spara pengar.

Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker

Tillhör kategorierna

Referera till Risk för tillvänjning föreligger : att bemöta och behandla läkemedelsberoende (Upplaga 1)

Harvard

Johansson, K. (1992). Risk för tillvänjning föreligger : att bemöta och behandla läkemedelsberoende. 1:a uppl. LIC.

Oxford

Johansson, Katarina, Risk för tillvänjning föreligger : att bemöta och behandla läkemedelsberoende, 1 uppl. (LIC, 1992).

APA

Johansson, K. (1992). Risk för tillvänjning föreligger : att bemöta och behandla läkemedelsberoende (1:a uppl.). LIC.

Vancouver

Johansson K. Risk för tillvänjning föreligger : att bemöta och behandla läkemedelsberoende. 1:a uppl. LIC; 1992.