Vinnörden korkar upp; Ulf Jansson; 2010
Vinnörden korkar upp; Ulf Jansson; 2010

Vinnörden korkar upp Upplaga 1

av Ulf Jansson

  • Upplaga: 1a upplagan
  • Utgiven: 2010
  • ISBN: 9789163376856
  • Sidor: 64 st
  • Förlag: LKPG media
  • Format: Inbunden
  • Språk: Svenska

Om boken

Den perfekta presentboken för vinfantaster. Tecknad vinhumor med Bengt Boquet, mannen som sover med Robert Parkers senaste noteringar under kudden, sliter ut minst en korkskruv om året och har mängdrabatt på systemet. Ulf Jansson är vinfantast och vinkännare sedan mer än 35 år tillbaka. Han jobbar som professionell vinskribent sedan 15 år tillbaka, bl a som redaktör för Munskänken – Munskänkarnas medlemstidning. Vad många inte vet är att han sedan snart 40 år är en av Sveriges skickligaste och mest meriterade serietecknare med de flesta utmärkelser som går att få i Sverige. Hans mest kända serie är Ratte som gick i Aftonbladet under många år. Nu har han släppt en presentbok med tecknade illustrationer och serier där alla vinfantaster glatt kan känna igen sig. Den är perfekt att ta med sig som en present när man är bortbjuden till någon som gillar vin. Den funkar lika bra på amatörer som på oss professionella, säger Ulf.

Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker

Mer om Vinnörden korkar upp (2010)

I november 2010 släpptes boken Vinnörden korkar upp skriven av Ulf Jansson. Det är den 1a upplagan av kursboken. Den är skriven på svenska och består av 64 sidor djupgående information om mat och dryck. Förlaget bakom boken är LKPG media.

Köp boken Vinnörden korkar upp på Studentapan och spara pengar.

Referera till Vinnörden korkar upp (Upplaga 1)

Harvard

Jansson, U. (2010). Vinnörden korkar upp. 1:a uppl. LKPG media.

Oxford

Jansson, Ulf, Vinnörden korkar upp, 1 uppl. (LKPG media, 2010).

APA

Jansson, U. (2010). Vinnörden korkar upp (1:a uppl.). LKPG media.

Vancouver

Jansson U. Vinnörden korkar upp. 1:a uppl. LKPG media; 2010.

Köp boken

Begagnad

Tillfälligt slut

Helt ny

Tillfälligt slut

Tillfälligt slut

Varje vecka tillkommer tusentals nya säljare på Studentapan. Bevaka boken så får du meddelande när den finns tillgänglig igen.