Att leda osäkra och komplexa projekt : från styrning och kontroll till stöd för självorganisering Upplaga 1
- Upplaga: 1a upplagan
- Utgiven: 2014
- ISBN: 9789144091723
- Sidor: 164 st
- Förlag: Studentlitteratur AB
- Format: Häftad
- Språk: Svenska
Om boken
Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker
Mer om Att leda osäkra och komplexa projekt : från styrning och kontroll till stöd för självorganisering (2014)
I juli 2014 släpptes boken Att leda osäkra och komplexa projekt : från styrning och kontroll till stöd för självorganisering skriven av Lars Marmgren, Mats Ragnarsson. Det är den 1a upplagan av kursboken. Den är skriven på svenska och består av 164 sidor djupgående information om ledarskap. Förlaget bakom boken är Studentlitteratur AB som har sitt säte i Lund.
Köp boken Att leda osäkra och komplexa projekt : från styrning och kontroll till stöd för självorganisering på Studentapan och spara uppåt 31% jämfört med lägsta nypris hos bokhandeln.
Tillhör kategorierna
Referera till Att leda osäkra och komplexa projekt : från styrning och kontroll till stöd för självorganisering (Upplaga 1)
Harvard
Oxford
APA
Vancouver