Värt att veta om vätskebalans : lärobok om vatten-, elektrolyt- och syra-basbalans; Olle Henriksson; 1989
Värt att veta om vätskebalans : lärobok om vatten-, elektrolyt- och syra-basbalans; Olle Henriksson; 1989

Värt att veta om vätskebalans : lärobok om vatten-, elektrolyt- och syra-basbalansUpplaga 3

av Olle Henriksson

  • Upplaga: 3e upplagan
  • Utgiven: 1989
  • ISBN: 9789179707170
  • Sidor: 62 st
  • Förlag: Baxter
  • Format: Häftad
  • Språk: Svenska

Om boken

Vi har inte fått in någon beskrivning av denna bok från förlaget. Om boken ännu inte utkommit är en beskrivning av boken förhoppningsvis på gång. Ett tips är annars att söka upp förlagets hemsida där mer information om boken kan finnas.

Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker

Mer om Värt att veta om vätskebalans : lärobok om vatten-, elektrolyt- och syra-basbalans (1989)

1989 släpptes boken Värt att veta om vätskebalans : lärobok om vatten-, elektrolyt- och syra-basbalans skriven av Olle Henriksson. Det är den 3e upplagan av kursboken. Den är skriven på svenska och består av 62 sidor. Förlaget bakom boken är Baxter.

Köp boken Värt att veta om vätskebalans : lärobok om vatten-, elektrolyt- och syra-basbalans på Studentapan och spara pengar.

Finns i 5 upplagor

Upplaga 5, Upplaga 4, Upplaga 3, Upplaga 2, Upplaga 1

Tillhör kategorierna

Referera till Värt att veta om vätskebalans : lärobok om vatten-, elektrolyt- och syra-basbalans (Upplaga 3)

Harvard

Henriksson, O. (1989). Värt att veta om vätskebalans : lärobok om vatten-, elektrolyt- och syra-basbalans. 3:e uppl. Baxter.

Oxford

Henriksson, Olle, Värt att veta om vätskebalans : lärobok om vatten-, elektrolyt- och syra-basbalans, 3 uppl. (Baxter, 1989).

APA

Henriksson, O. (1989). Värt att veta om vätskebalans : lärobok om vatten-, elektrolyt- och syra-basbalans (3:e uppl.). Baxter.

Vancouver

Henriksson O. Värt att veta om vätskebalans : lärobok om vatten-, elektrolyt- och syra-basbalans. 3:e uppl. Baxter; 1989.

Alla upplagor