En bok om hjärnan : 32 svenska forskare om hjärnan och dess sjukdomar; Lennart Widén, Hjärnfonden; 1996
Begagnad
En bok om hjärnan : 32 svenska forskare om hjärnan och dess sjukdomar; Lennart Widén, Hjärnfonden; 1996
Begagnad

En bok om hjärnan : 32 svenska forskare om hjärnan och dess sjukdomar

av Lennart Widén, Hjärnfonden

  • Utgiven: 1996
  • ISBN: 9789151830025
  • Sidor: 480 st
  • Förlag: Tiden/Rabén Prisma
  • Format: Häftad
  • Språk: Svenska

Om boken

Li: S

Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker

Mer om En bok om hjärnan : 32 svenska forskare om hjärnan och dess sjukdomar (1996)

1996 släpptes boken En bok om hjärnan : 32 svenska forskare om hjärnan och dess sjukdomar skriven av Lennart Widén, Hjärnfonden. Den är skriven på svenska och består av 480 sidor. Förlaget bakom boken är Tiden/Rabén Prisma.

Köp boken En bok om hjärnan : 32 svenska forskare om hjärnan och dess sjukdomar på Studentapan och spara pengar.

Tillhör kategorierna

Referera till En bok om hjärnan : 32 svenska forskare om hjärnan och dess sjukdomar

Harvard

Widén, L. & Hjärnfonden (1996). En bok om hjärnan : 32 svenska forskare om hjärnan och dess sjukdomar. Tiden/Rabén Prisma.

Oxford

Widén, Lennart & Hjärnfonden, En bok om hjärnan : 32 svenska forskare om hjärnan och dess sjukdomar (Tiden/Rabén Prisma, 1996).

APA

Widén, L., & Hjärnfonden. (1996). En bok om hjärnan : 32 svenska forskare om hjärnan och dess sjukdomar. Tiden/Rabén Prisma.

Vancouver

Widén L, Hjärnfonden. En bok om hjärnan : 32 svenska forskare om hjärnan och dess sjukdomar. Tiden/Rabén Prisma; 1996.