

Fenomenografiska studier inom ämnet samhällskunskap : ämnesdidaktiska reflektioner och analyser med utgångspunkt i ett fältanknutet samverkansprojekt mellan pedagogik, ämnesteori och ämnesmetodik
- Utgiven: 1987
- ISBN: 9789178702107
- Sidor: 81 st
- Förlag: Linköping
- Språk: Svenska
Om boken
1987 släpptes boken Fenomenografiska studier inom ämnet samhällskunskap : ämnesdidaktiska reflektioner och analyser med utgångspunkt i ett fältanknutet samverkansprojekt mellan pedagogik, ämnesteori och ämnesmetodik skriven av Lars Owe Dahlgren, Folke Vernersson. Den är skriven på svenska och består av 81 sidor. Förlaget bakom boken är Linköping.
Köp boken Fenomenografiska studier inom ämnet samhällskunskap : ämnesdidaktiska reflektioner och analyser med utgångspunkt i ett fältanknutet samverkansprojekt mellan pedagogik, ämnesteori och ämnesmetodik på Studentapan och spara pengar.
Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker
Referera till Fenomenografiska studier inom ämnet samhällskunskap : ämnesdidaktiska reflektioner och analyser med utgångspunkt i ett fältanknutet samverkansprojekt mellan pedagogik, ämnesteori och ämnesmetodik
Harvard
Oxford
APA
Vancouver