Njut av Desserter : en samling med över 100 läckra recept; Ing-Marie Höök Skärham; 2007
Njut av Desserter : en samling med över 100 läckra recept; Ing-Marie Höök Skärham; 2007

Njut av Desserter : en samling med över 100 läckra receptUpplaga 1

av Ing-Marie Höök Skärham

  • Upplaga: 1a upplagan
  • Utgiven: 2007
  • ISBN: 9781407509839
  • Sidor: 240 st
  • Förlag: Läsförlaget
  • Format: Inbunden
  • Språk: Svenska

Om boken

Njut av DESSERTER En samling med över 100 läckra recept En dessert är något man helt enkelt inte kan avstå från, oavsett hr mättande och god huvudrätten är! Den här boken är så full av förföriska recept - varma, tröstande gammaldags puddingar, smaskiga pajer och tårtor, färsk och tillagad frukt, lätta. eleganta kalla desserter, len glass och uppfrikande sorbeter - att det är svårt att veta vilket man ska böfja med. Vi har lösningen; börja från början och arbeta dig igenom boken! - 112 läckra recept - varje kapitel har en krot inledning med massor av bra tips - varje recept har en utförlig lista med ingredienser och en inkel beskrivning av hur du går tillväga för att då ett perfekt resultat - varje recept är illustrerat med en inspirerande bild som sätter fart på smaklökarna

Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker

Mer om Njut av Desserter : en samling med över 100 läckra recept (2007)

I oktober 2007 släpptes boken Njut av Desserter : en samling med över 100 läckra recept skriven av Ing-Marie Höök Skärham. Det är den 1a upplagan av kursboken. Den är skriven på svenska och består av 240 sidor djupgående information om mat och dryck. Förlaget bakom boken är Läsförlaget.

Köp boken Njut av Desserter : en samling med över 100 läckra recept på Studentapan och spara pengar.

Referera till Njut av Desserter : en samling med över 100 läckra recept (Upplaga 1)

Harvard

Skärham, I.-M. H. (2007). Njut av Desserter : en samling med över 100 läckra recept. 1:a uppl. Läsförlaget.

Oxford

Skärham, Ing-Marie Höök, Njut av Desserter : en samling med över 100 läckra recept, 1 uppl. (Läsförlaget, 2007).

APA

Skärham, I.-M. H. (2007). Njut av Desserter : en samling med över 100 läckra recept (1:a uppl.). Läsförlaget.

Vancouver

Skärham IMH. Njut av Desserter : en samling med över 100 läckra recept. 1:a uppl. Läsförlaget; 2007.

Köp boken

Begagnad

Tillfälligt slut

Helt ny

Tillfälligt slut

Tillfälligt slut

Varje vecka tillkommer tusentals nya säljare på Studentapan. Bevaka boken så får du meddelande när den finns tillgänglig igen.