Trälar: ofria i agrarsamhället från vikingatid till medeltid; Thomas Lindkvist; 2003
Trälar: ofria i agrarsamhället från vikingatid till medeltid; Thomas Lindkvist; 2003

Trälar: ofria i agrarsamhället från vikingatid till medeltidUpplaga 1

av Thomas Lindkvist

  • Upplaga: 1a upplagan
  • Utgiven: 2003
  • ISBN: 9789171084880
  • Sidor: 197 st
  • Förlag: Nordiska museets förl.
  • Språk: ["s

Om boken

2003 släpptes boken Trälar: ofria i agrarsamhället från vikingatid till medeltid skriven av Thomas Lindkvist. Det är den 1a upplagan av kursboken. Den är skriven på ["s och består av 197 sidor. Förlaget bakom boken är Nordiska museets förl..

Köp boken Trälar: ofria i agrarsamhället från vikingatid till medeltid på Studentapan och spara pengar.

Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker

Tillhör kategorierna

Referera till Trälar: ofria i agrarsamhället från vikingatid till medeltid (Upplaga 1)

Harvard

Lindkvist, T. (2003). Trälar: ofria i agrarsamhället från vikingatid till medeltid. 1:a uppl. Nordiska museets förl.

Oxford

Lindkvist, Thomas, Trälar: ofria i agrarsamhället från vikingatid till medeltid, 1 uppl. (Nordiska museets förl., 2003).

APA

Lindkvist, T. (2003). Trälar: ofria i agrarsamhället från vikingatid till medeltid (1:a uppl.). Nordiska museets förl.

Vancouver

Lindkvist T. Trälar: ofria i agrarsamhället från vikingatid till medeltid. 1:a uppl. Nordiska museets förl.; 2003.

Köp boken

Begagnad

Tillfälligt slut

Helt ny

Tillfälligt slut

Tillfälligt slut

Varje vecka tillkommer tusentals nya säljare på Studentapan. Bevaka boken så får du meddelande när den finns tillgänglig igen.