Vandringsslingor i Sverige : 98 vandringar som börjar och slutar på samma ställe; Jørgen Hansen; 2022
Vandringsslingor i Sverige : 98 vandringar som börjar och slutar på samma ställe; Jørgen Hansen; 2022

Vandringsslingor i Sverige : 98 vandringar som börjar och slutar på samma ställeUpplaga 1

av Jørgen Hansen

  • Upplaga: 1a upplagan
  • Utgiven: 2022
  • ISBN: 9788775371235
  • Sidor: 212 st
  • Förlag: Legind A/S
  • Format: Häftad
  • Språk: Svenska

Om boken

Vandringar som börjar och slutar på samma ställe Vandringsslingor i Sverige är en praktisk guide till mängder av natursköna vandringar över hela landet. Alla vandringarna börjar och slutar på samma ställe, så du behöver inte ordna transport tillbaka till parkeringen om du kommer med bil. I boken beskrivs vandringarna och de främsta sevärdheterna längs vägen. Den passar både barnfamiljer och inbitna vandrare som är på jakt efter nya, spännande turer. • 98 vandringar i hela Sverige, från Skåne i söder till Lappland i norr • Tonvikt på naturupplevelser och djur- och växtliv längs vägen • Bra kartor över alla slingorna med sevärdheter markerade • Upplysningar om hur du hittar till startpunkten och info om parkering, kollektivtrafik och faciliteter • Bra och tydliga beskrivningar av vandringarna som gör det lätt att hitta • De flesta vandringarna är på mellan 5 och 15 km • Perfekt för alla som gillar att vandra i Sverige Boken är skriven av Jørgen Hansen, författare till Vandra i Sverige, Cykelturer i Sverige, Bilturer i Sverige och Sveriges nationalparker. Jørgen Hansen har arbetat med turism i Skandinavien i många år och har skrivit åtskilliga reseguider.

Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker

Mer om Vandringsslingor i Sverige : 98 vandringar som börjar och slutar på samma ställe (2022)

I maj 2022 släpptes boken Vandringsslingor i Sverige : 98 vandringar som börjar och slutar på samma ställe skriven av Jørgen Hansen. Det är den 1a upplagan av kursboken. Den är skriven på svenska och består av 212 sidor djupgående information om sport, motion och friluftsliv. Förlaget bakom boken är Legind A/S.

Köp boken Vandringsslingor i Sverige : 98 vandringar som börjar och slutar på samma ställe på Studentapan och spara pengar.

Referera till Vandringsslingor i Sverige : 98 vandringar som börjar och slutar på samma ställe (Upplaga 1)

Harvard

Hansen, J. (2022). Vandringsslingor i Sverige : 98 vandringar som börjar och slutar på samma ställe. 1:a uppl. Legind A/S.

Oxford

Hansen, Jørgen, Vandringsslingor i Sverige : 98 vandringar som börjar och slutar på samma ställe, 1 uppl. (Legind A/S, 2022).

APA

Hansen, J. (2022). Vandringsslingor i Sverige : 98 vandringar som börjar och slutar på samma ställe (1:a uppl.). Legind A/S.

Vancouver

Hansen J. Vandringsslingor i Sverige : 98 vandringar som börjar och slutar på samma ställe. 1:a uppl. Legind A/S; 2022.